Kiedy podpisać umowę z kamerzystą?

Dzisiaj w prosty i szybki sposób chciałbym wspomnieć Wam, kiedy trzeba szukać kamerzysty, aby mieć wybór, spokojnie zdecydować się konkretnie na wybranego kamerzystę i spać spokojnie, że na weselu będzie towarzyszyć Wam osoba, na którą możecie liczyć i której ufacie.

zdjecia_wesele_134

Bardzo ważne w tym aspekcie jest uświadomienie sobie, że sezon weselny ma określoną liczbę terminów, zespoły weselne, kamerzyści i fotografowie zazwyczaj prowadzą kalendarze na rok-dwa lata do przodu, zespoły weselne na 3, czasem nawet 4 lata. Są terminy bardziej korzystne dla młodej pary, tak jak środek lata, okres od czerwca do sierpnia, gdzie większość bardzo dobrych fotografów i kamerzystów ma zajęte terminy na dwa lata do przodu. Są też terminy bardziej losowe, od kwietnia do maja, czy od września do końca listopada – te daty są zdecydowanie bardziej niepewne, chociażby ze względu na pogodę dla młodej pary, dlatego kamerzyści miewają luki, a w taką lukę można się wstrzelić.

Z reguły bezpiecznym terminem jest rezerwowanie usługi wideofilmowania około roku czasu wcześniej. Jeżeli macie upatrzonego naprawdę dobrego kamerzystę z wysokiej półki – dwa lata wcześniej to rezerwacja terminów bezpieczna, trzy to pewna.

Niestety nie każdy może planować sobie wesele z takim wyprzedzeniem czasu, dlatego warto wiedzieć, że odpowiedni sposób szukania usługobiorców może pozwolić nam znaleźć naprawdę dobrego kamerzystę na kilka miesięcy, a nawet tygodniu przed ślubem.

Temat można zobaczyć od strony kamerzystów tutaj – klikając w ten link, a ja dodam, że warto rozglądać się za kamerzystami nie tylko ze swojego regionu, ale również z pobliskich miejscowości – niekoniecznie tych dużych. Dobrzy wykonawcy znajdują się też w małych miejscowościach, które warto sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Tymczasem moi drodzy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s